פירוק רכבים – חשוב לדעת

פירוק רכבים – חשוב לדעת

כשאנחנו מחזיקים רכב ישן או רכב אחרי תאונה, עומדות בפנינו כמה אופציות כיצד לנהוג. מאחר ואנחנו לא יכולים להמשיך ולהשתמש ברכב, אין לנו ברירה אלא למכור אותו לפירוק. זה נכון לגבי רכבים שאי אפשר עוד לנהוג בהם או רכבים שעלות התיקון שלהם מאוד גבוהה. זה נכון גם לגבי רכבים שעברו שריפה או דברים דומים, כאלה שמקשים מאוד על השימוש ברכב.

אחת האופציות בפנינו והיא המועדפת גם, זה למכור את הרכב לפירוק. מדובר על מגרשים של אנשי מקצוע אשר מתמחים בפירוק הרכב מכל חלקיו. אנחנו מוכרים להם את הרכב והם מפרקים אותו על מנת למכור את חלקיו לגורמים שונים. בדרך כלל גם אם הרכב הוא הרוס ולא ניתן לנהוג בו, עדיין אפשר לפרק ולמכור את חלקיו, בין אם זה למוסכים, חנויות לחלקי רכבים וכן לאנשים פרטיים.

מה חשוב שאנחנו נדע על הנושא של פירוק רכבים? כאמור, אנחנו יכולים למכור את הרכב גם אם הוא הרוס, שרוף או עבר תאונה קשה. מאחר ואין לנו הרבה מה לעשות עם הרכב במצב כזה, מוטב שאנחנו נמכור אותו לפירוק. אין טעם שנמשיך להחזיק בו.

מי שרוכש את הרכב, אמור להעביר את הבעלות אליו והוא גם אמור לטפל בכל הנושא של השינוע של הרכב, מהמקום בו הוא חונה אל המגרש שלו או אל כל מקום אחר, אליו הוא רוצה להעביר אותו. אנחנו לא אמורים לטפל בכך.

חשוב מאוד שבעלי המגרש יעבירו (ביחד איתנו כמובן) את הבעלות על הרכב אליהם, מאחר ואם חס וחלילה קורה משהו, הם אחראים על כך ולא אנחנו. זה נכון, בין אם הם מצליחים לגרום לרכב לנסוע ובין אם מדובר בשלב מסוים בתהליך הפירוק.

עוד נקודה שאנחנו צריכים לדעת על פירוק רכבים, החלקים שמפורקים ממנו ונמכרים, אמורים להיות כמובן באיכות טובה, עם זאת התמחור של העסקה יהיה נכון, בוודאי ביחס לערך הרכב, מאחר ואנחנו לא מוכרים אותו בצורה רגילה ולא ניתן לבצע בו שימוש סטנדרטי, כמו שנהוג לבצע ברכבים באופן כללי.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט