איך תדעו שבחרתם את שמאי הרכב הנכון?

דפיקות רכב וכמו כל דבר הממעיט מערכו של רכב ובעיקר תאונות הדרכים, מצריכות שמאי רכב לבדיקת גודל הנזק היקפו ולקביעת שווי הנוכחי העכשיוי בשוק וכן הפסד או ירידת ערך הרכב לאחר מכה או תאונה. כדי לעשות את כל זה נצטרך שמאי רכב מוסמך.

איך תדעו שבחרתם את שמאי הרכב הנכון ?

כל חברת ביטוח ללא יוצא מין הכלל מחזיקה ברשותה רשימה של שמאים המומלצים מטעמה ומועסקים על ידה, לאחר בדיקה מקיפה אשר כוללת את הסמכתו המקצועית והרשמית לכך. זו במידה ואתם תעדיפו לרכז את כל טיפול השמאות והביטוח באחידות ותחת קורת גג אחת.

בין היתר תוכלו להיעזר ברשימת השמאים המומלצים על ידי חברת הביטוח שלכם, על מנת שנדע לבחור את השמאי שיעריך את הנזק שנגרם לרכבכם, ועל סמך הערכה שמאי זה תקבלו את התשלום מחברת הביטוח.

האם כדאי ללמוד שמאות רכב ?

קורסים שבהם מתמקצעים בשמאות רכב, הפכו עם הזמן לאחד המשרות האטרקטיביות והמומלצות בארץ ובעולם. התחום הוא מאוד מכניס ונחשק ומאוד תחרותי ורווחי. לצורך העבודה כשמאי רכב תצטרכו רישיון עיסוק בתחום שמאות רכב מבית ספר המוסמך לכך.

המעניין הוא שרישיון זה אינו ניתן לכל אחד, כמו למשל לאדם שברישומיו עבר פלילי. לפני שמתחילים ללמוד, קיים מיון קפדני דרך דרישות קבלה בגלל דברים אלו. היתרי הכניסה כוללים גם תעודת מכונאות סוג 2. קורס שמאי, כמו כל קורס, מתאים לשני המינים ומדובר כאמור באחד מהתחומים היותר חשובים ונחשקים בנישה זו, שיש היום במשק.

מיהו שמאי רכב ומה תפקידו העיקרי ?

רוב תפקידו של שמאי רכב הוא לקבוע את השומות לפני או אחרי תאונות של רכבים ולהעריך את מחיר תיקון הרכב אשר עבר תאונה או כל דבר המוריד מערכו, ולקבוע את העלות או הכספים אשר יוחזרו לבעל הרכב.

בנוסף, שמאי הרכב מעריך, כמה מערך הרכב ירד לאחר שהמכונית עברה תאונה, וכן לקבוע מחירון לרכב משומש ולספק חוות דעת ללקוחות המעוניינים ברכב כזה או אחר או כאשר צדדים שהיו מעורבים בתאונה, כלומר הנפגעים והפוגעים, מגיעים לדין ומעוניינים בשמאות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט