תאונות דרכים – למה הן רק עולות
תאונות דרכים - למה הן רק עולות

תאונות דרכים – למה הן רק עולות

סך התאונות הקטלניות לשנת 2019 עומד על 287 תאונות בשנה, זאת כאשר מדובר על עלייה של אחוז אחד לעומת שנת 2018. ולמרות שהעלייה קטנה, עדיין מדובר בעלייה מתמשכת שרק נוסקת עם השנים בעוד שכמות תאונות הדרכים בהן מעורבים הולכי רגל ונהגים- רק עולה ועולה. אבל מדוע ישראל נחשבת מדינה בה הנהגים פרועים והתאונות רבות? כמה מחשבות, בהמשך.

בשנים האחרונות נראה כי בכול יום קורית במדינה הקטנה שלנו תאונה קטלנית. בעוד שכבישים עמוסי רכבים, כבשים בהם נהגים פרועים ועברייני תנועה – כבר נראים בכול מקום. נוסף לכך, עם הוספתם של כבישי אגרה מהירים, החלה כמות התאונות הקטלניות לגדול, בעוד שמהירות נהיגה לא מבוקרת – גורמת ללא מעט הרוגים.

סיבות נוספות לתאונות דרכים

מלבד הוספת הכבישים המהירים ונתיבים בהם אפשר להאיץ את הרכב למהירות של יותר ממאה קמ"ש, ישנן סיבות נוספות לעלייה בתאונות, ביניהן:

שימוש בנייד בזמן נהיגה – בשנת 2019 יותר ויותר נהגים נתפסו כשהם מסמסים או משתמשים בנייד בזמן הנהיגה.

פחות סובלנות – נהגים כיום, פחות סובלניים מאשר בעבר, בעוד שאורח חיים תובעני ומהיר, דורש מהירות בהגעה ממקום למקום. לכן תאונות קשות וקלות מתרחשות כמעט בכול יום.

יותר נהגים על הכביש – למרות מבצעים של משרד התחבורה ולא מעט אזהרות בנוגע לנהיגה פרועה ולא אחראית על הכביש: עדיין ישנם יותר ויותר נהגים על הכביש, בעוד שכיום כמעט לכל בית אב יש שתי מכוניות לפחות.

חוסר אכיפה – גם היעדר אכיפה בכבישים הישראליים מוביל לכך שיותר נהגים עוברים על החוק ואינם נענשים או שרישיונם אינו נשלל.

בשל כל אלה, ואם במידה והייתם מעורבים בתאונה, או שאתם עומדים בפני שלילת רישיון – יש לפנות אל עורך דין תאונות דרכים שעוסק בתחום התעבורה, על מנת להבין כיצד תוכלו להחזיר את הרישיון ולנהוג נכון יותר, ללא עבירות או מעורבות בתאונות.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט