איך להימנע מפקקים בכביש?

איך להימנע מפקקים בכביש?

כל מי שמחזיק ברכב ונוהג מדי יום לעבודה, לא יכול שלא לשים לב שבשנים האחרונות כמות הפקקים עלתה באופן מדאיג. אם פעם היינו עדים לפקקים בשעות מסוימות בבוקר, הרי שהיום אנחנו יכולים למצוא את עצמנו בפקק בכל שעה כמעט, לעיתים אפילו בסופי שבוע שאמורים להיות ימים הרבה יותר חופשיים וריקים בכבישים.

אפשר להבין מדוע יש יותר פקקים היום מאשר בעבר. האוכלוסייה גדלה, רמת החיים עלתה, אנשים מתגוררים בפיזור רחב יותר, יש הרבה יותר מכוניות על הכביש. בסופו של דבר התוצאה היא די פשוטה, כשמחברים את כל זה, מגיעים לפקקים.

השאלה איך היא להימנע מפקקים בכל עת? ובכן ראשית בדקו באתר חדשות את המבזקים הנוגעים לתנועה, ולו כי תוכלו לקבל את כל המידע שאתם צריכים, כל המידע שאתם מחפשים בשביל לדעת, מתי נכון לצאת מהבית, ובאיזו דרך הכי נכון עבורכם לנסוע.

צריך לזכור, להימנע מפקקים בכביש זה עניין משמעותי מהיבטים שונים, זה לא עניין נקודתי, לא להיתקע בפקק. זה הרבה מעבר לזה, כפי שנוכל לראות בחלק הבא של המאמר.

מדוע חשוב לא להיתקע בפקקים?

נתחיל מהבסיס. אין אדם שאוהב להיתקע בפקק. אם אנחנו יוצאים מהבית בזמן מסוים, מתוך כוונה להגיע בזמן ספציפי למקום אליו אנחנו רוצים להגיע, אז מן הסתם נצפה שכך יהיה. אם אנחנו נהיה בפקק, אנחנו נתעכב, נאחר וכל התוכניות שלנו ישתבשו. אף אחד גם לא אוהב לצאת שעה קודם בשביל להגיע בזמן. זה משנה את כל סדר היום וגורם לנו לבזבוז זמן לחינם.

בוודאי נכון הדבר אם אנחנו מוצאים את עצמנו בפקק בדרך לעבודה. זה יכול להשפיע עלינו מבחינה נפשית, לגרום לנו לעצבים מיותרים, ומחקרים רבים מלמדים שזה מפחית באופן משמעותי את התפוקה שלנו. זה גם נכון הפוך, כלומר, אם אנחנו צריכים לחזור הביתה מהעבודה ובמקום להגיע בשעה ספציפית, לראות את בן או בת הזוג, להשכיב את הילדים, לשבת מול הטלוויזיה ולנוח, אנחנו מגיעים שעה אחרי, ולא יכולים ליהנות מכל זה. הכל בגלל שהיינו תקועים בפקק.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט