לרכב בטוח בשטח

לרכב בטוח בשטח

כל אחד שמחזיק ברשותו ג'יפ, רכב 4X4 או כל רכב שטח אחר כמו Sportsman, יודע כי מדובר ביותר מסתם כלי רכב רגיל. רכבי השטח מהווים למעשה מעין גאווה מוטורית כמו גם כלי תחבורה יקרים אשר משמשים לנסיעות לא שגרתיות בדרכי עפר או בכבישים לא סלולים. על כן, ניתן לגלות כי מכיוון שבשנים האחרונות מעדיפים אנשים רבים לרכוש רכבי שטח, מהווים רכבי השטח כ-10.4% משוק הרכב בישראל.

ביטוח חובה לרכב

רכבי שטח חשופים לפגעים רבים בעקבות הנסיעות בשטחים לא שגרתיים ולכן הם צורכים תחזוקה רבה יותר ביחס לזו הנדרשת ברכב רגיל. בנוסף לכך, חשופים רכבי השטח ורכבי הפנאי לגניבות ופריצות יותר מרכבים אחרים בשל יוקרתם. מכאן למעשה נובע הצורך הרב בביטוח מקיף לרכב שטח על מנת שיענה על הצרכים המורכבים הללו.

על פי נתוני משרד האוצר, ביטוח רכב הוא מוצר הביטוח הנמכר ביותר בישראל. וזאת לא רק בשל העובדה כי החוק בישראל מחייב לרכוש ביטוח חובה לרכב, אלא גם כי מרבית בעלי הרכבים מעדיפים להרחיב את המעטפת הביטוחית עם פוליסות משלימות שהן מעבר למה שנדרש בחוק. במיוחד כאשר מדובר באנשים שמחזיקים ברשותם רכב שטח החשוף יותר לפגעים מאשר רכב רגיל.

ביטוח לרכב שטח

ביטוח לרכב שטח אינו שונה בהרבה מביטוח מקיף לרכב רגיל. על כן, בדומה לכל ביטוח רכב, יש לבדוק את הנתונים הספציפיים שמאפיינים את האדם הנוהג ברכב לצד הפרמטרים של הרכב אשר עליו מבקשים לעשות את הביטוח. מלבד זאת, חשוב שהביטוח יספק מענה כנגד תאונות, פריצות או גניבת הרכב. מכיוון שבשנים האחרונות חלה עלייה גדולה באחוזי הגניבה של ג'יפים ורכבי שטח אחרים.

כמו כן, יש לזכור כי מכיוון שהשימוש העיקרי ברכבי שטח נעשה בדרכים לא שגרתיות כמו דרכי עפר ושטח, הם חשופים יותר לנזקים שונים אשר דורשים טיפולים ותיקונים תכופים. ובשל העובדה כי חלקי החילוף של רכבי השטח הינם יקרים יותר ואף יש צורך באיש מקצוע מיומן על מנת להכשיר אותם לנסיעת שטח מחדש, הרי שעלות הטיפול בהם הוא גבוה בהרבה ביחס לרכבים רגילים.

קראו עוד על: תיקון ריינג'רים

כתיבת תגובה

סגירת תפריט