בוסטר לילד – מאיזה גיל קונים

בוסטר לילד – מאיזה גיל קונים

כולנו יודעים כי נסיעה ברכב דורשת היצמדות לכללים. אסור להסיע תינוקות וילדים קטנים בכלי הרכב ללא ציוד מיוחד. אז יש את כיסא הבטיחות הראשוני של התינוק שמתאים מגיל ינקות ממש עד לגיל שנה. אחר כך ישנו כיסא הבטיחות המתאים לילדים מגיל שנה ועד לגיל שלוש. כאשר הילד כבר מגיע לגיל שלוש הוא כבר רוצה לשבת בצורה מעט יותר משוחררת והוא רוצה לשבת 'כמו גדול'. זה באמת הזמן אשר בו אפשר לאפשר לו את הישיבה על גבי בוסטר. הבוסטר למעשה מגביה את הילד על המושב של הרכב וכך אפשר לחגור לו את חגורת הבטיחות, קראו עוד באתר https://www.baby-star.co.il.

דבר החוק

למעשה על פי חוק אפשר להעביר את הילד מגיל 3 לישיבה אל הבוסטר. אך אם תשאלו האם זה אכן כדאי, אז כאן חשוב לדעת כי אם אפשר לדחות את הדבר, עדיף כך. בכל אופן חשוב לשים לב כי הילד בן השלוש הגיע למשקל של 15 ק"ג.

ישנם שני סוגים של בוסטרים. יש בוסטר גב ויש בוסטר ישיבה. מבחינת החוק אין הבדל של ממש בין שני הדגמים. אך בכל זאת חשוב לשים לב כי בוסטר ישיבה בלי הגב הוא לא כזה שיוסיף להגנה של הילד. הבוסטר רק מגביה את הילד וזאת על מנת שחגורת הבטיחות תצליח לעבור במרכז בית החזה של הילד. אסור שחגורת הבטיחות תעבור על צווארו של הילד. הדבר עשוי לסכן את הילד במקום לתרום לבטיחות שלו בעת הנסיעה.

כיסא בטיחות שמשלב גם בוסטר

בשוק קיים כיום מוצר חדש אשר משלב בין כיסא בטיחות לבין בוסטר (קראו גם על מושב בטיחות מיי פיט). בכיסא הבטיחות ישנן רצועות פנימיות לבוסטר. הפתרון הזה מתאים לילדים עד הגיעם למשקלים של 30 ואפילו 35 ק"ג. מדובר בפתרון יעיל ובטוח ביותר עבור ילדים שכבר רוצים לעבור לכיסא של גדולים אך הם עדיין קטנים מידי לזה.

בכל מקרה חשוב מאוד לפני שרוכשים את הבוסטר, לבחור את הבוסטר המתאים ולוודא כי אכן הילד יוכל לשבת בו בצורה בטוחה והבוסטר אכן יתאים לו ולממדים שלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט